Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
AMA Lecha Wałęsy. Prezydent dyskutuje o teczkach na Wykopie. 29 lutego lech wałęsa zorganizował ama na wykopie. podczas dyskusji odnosił się do sprawy teczek znalezionych w domu czesława kiszczaka, a także do pytań, które w 1995 roku zadała mu działaczka „solidarności” anna walentynowicz czy do bieżacych problemów politycznych. otwarta dyskusja z prezydentem, w której odpowiadał on na pytania internautów, to tzw. ama (ang. ask me anything). jak wyjaśnia w rozmowie z proto.pl michał białek, dyrektor wykopu, ama to „szczególna forma spotkania”. białek przypomina też, że wcześniej serwis organizował tego rodzaju spotkania m.in. z prezydentem andrzejem dudą, krzysztofem hołowczycem, cezarym pazurą, januszem korwin-mikkem czy zbigniewem stonogą. dyrektor wykopu podkreśla, że każdy z gości jest dla społeczności serwisu wyjątkowy i tak było również w przypadku lecha wałęsy, szczególnie z uwagi na to, co dzieje się obecnie wokół niego. „w środku tego szumu i niespójnych informacji prezydent jednego z pierwszych wywiadów udzielił właśnie na wykop.pl” – zauważa. jak podkreśla białek, ama z lechem wałęsą spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów i mediów – podczas godzinnego spotkania pojawiło się prawie 3 tysiące pytań i odpowiedzi. zadawane przez użytkowników pytania dotyczyły zarówno sprawy teczek i oskarżeń lecha wałęsy o współpracę z sb, jak i sfery prywatnej czy samopoczucia. oprócz kwestii dotyczących ewentualnej współpracy, dokumentów, teczek i bieżącej polityki, pytano m.in. o to, czy żona prezydenta dobrze gotuje, co jadł na śniadanie. z możliwości zadawania pytań w rozmowie online skorzystali nie tylko internauci, lecz także media. źródło: wykop.pl/ama/lechwalesa. „specjalnie na ten szczególny dzień przygotowaliśmy się zarówno od strony technicznej, jak i informacyjnej. w trosce o spójny i uporządkowany przekaz udostępniliśmy mediom i innym serwisom tzw. »embed« pozwalający na publikowanie na swoich stronach zapisu ama w trybie »live«” – wyjaśnia. fot. wykop.pl. „już przed ama poinformowaliśmy użytkowników, że w trosce o szybki i sprawny przebieg spotkania będziemy podczas niego wpisywać odpowiedzi udzielane słownie przez prezydenta” – kontynuuje. i dodaje, że lech wałęsa nie stawiał przed spotkaniem żadnych warunków i ucieszył się z propozycji. „co więcej, uprzedził, że oczekuje ostrych pytań i nie liczył na żadną taryfę ulgową” – mówi proto.pl białek. dodaje też, że lech wałęsa prowadzi mikroblog w serwisie od blisko trzech lat i poznał, a także polubił tę społeczność, „mimo że wielokrotnie potrafi ona być kontrowersyjna, zaczepna, anonimowa, ale właśnie to prezydent w niej docenia, bo dzięki temu opinie są szczere”. (mb). o to, czy wybór wykopu do tego rodzaju dyskusji, był dobrą decyzją lecha wałęsy, zapytaliśmy dr. łukasza przybysza i andrzeja pomarańskiego.
29 lutego Lech Wałęsa zorganizował AMA na Wykopie. Podczas dyskusji odnosił się do sprawy teczek znalezionych w domu Czesława Kiszczaka, a także do pytań, które w 1995 roku zadała mu działaczka „Solidarności” Anna Walentynowicz czy do bieżacych problemów politycznych.
Otwarta dyskusja z prezydentem, w której odpowiadał on na pytania internautów, to tzw. AMA (ang. Ask Me Anything). Jak wyjaśnia w rozmowie z PRoto.pl Michał Białek, dyrektor Wykopu, AMA to „szczególna forma spotkania”. Białek przypomina też, że wcześniej serwis organizował tego rodzaju spotkania m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą, Krzysztofem Hołowczycem, Cezarym Pazurą, Januszem Korwin-Mikkem czy Zbigniewem Stonogą. Dyrektor Wykopu podkreśla, że każdy z gości jest dla społeczności serwisu wyjątkowy i tak było również w przypadku Lecha Wałęsy, szczególnie z uwagi na to, co dzieje się obecnie wokół niego. „W środku tego szumu i niespójnych informacji prezydent jednego z pierwszych wywiadów udzielił właśnie na Wykop.pl” – zauważa.
Jak podkreśla Białek, AMA z Lechem Wałęsą spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem internautów i mediów – podczas godzinnego spotkania pojawiło się prawie 3 tysiące pytań i odpowiedzi.

Zadawane przez użytkowników pytania dotyczyły zarówno sprawy teczek i oskarżeń Lecha Wałęsy o współpracę z SB, jak i sfery prywatnej czy samopoczucia. Oprócz kwestii dotyczących ewentualnej współpracy, dokumentów, teczek i bieżącej polityki, pytano m.in. o to, czy żona prezydenta dobrze gotuje, co jadł na śniadanie. Z możliwości zadawania pytań w rozmowie online skorzystali nie tylko internauci, lecz także media.


Źródło: Wykop.pl/AMA/LechWalesa
„Specjalnie na ten szczególny dzień przygotowaliśmy się zarówno od strony technicznej, jak i informacyjnej. W trosce o spójny i uporządkowany przekaz udostępniliśmy mediom i innym serwisom tzw. »embed« pozwalający na publikowanie na swoich stronach zapisu AMA w trybie »live«” – wyjaśnia.

Fot. wykop.pl
„Już przed AMA poinformowaliśmy użytkowników, że w trosce o szybki i sprawny przebieg spotkania będziemy podczas niego wpisywać odpowiedzi udzielane słownie przez prezydenta” – kontynuuje. I dodaje, że Lech Wałęsa nie stawiał przed spotkaniem żadnych warunków i ucieszył się z propozycji. „Co więcej, uprzedził, że oczekuje ostrych pytań i nie liczył na żadną taryfę ulgową” – mówi PRoto.pl Białek. Dodaje też, że Lech Wałęsa prowadzi mikroblog w serwisie od blisko trzech lat i poznał, a także polubił tę społeczność, „mimo że wielokrotnie potrafi ona być kontrowersyjna, zaczepna, anonimowa, ale właśnie to prezydent w niej docenia, bo dzięki temu opinie są szczere”. (mb)
O to, czy wybór Wykopu do tego rodzaju dyskusji, był dobrą decyzją Lecha Wałęsy, zapytaliśmy dr. Łukasza Przybysza i Andrzeja Pomarańskiego.