sobota, 21 grudnia, 2024
Strona głównaAktualności„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” – dłuższy termin nadsyłania zgłoszeń

„Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” – dłuższy termin nadsyłania zgłoszeń

Forum Odpowiedzialnego Biznesu zdecydowało się przedłużyć nabór dobrych praktyk biznesu z zakresu odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju do największego przeglądu CSR w Polsce – „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Do 17 stycznia zainteresowane firmy mają jeszcze szansę zarejestrować się, aby wziąć udział w raporcie, który ukaże się 12 kwietnia 2018 roku podczas 7. Targów CSR.

„Przełom roku to wyjątkowy czas w większości firm. Liczne pytania i prośby zainteresowanych udziałem w tworzeniu największego przeglądu działań CSR w Polsce w 2017 roku sprawiły, że podjęliśmy decyzję o przedłużeniu o tydzień terminu nadsyłania dobrych praktyk do raportu »Odpowiedzialny biznes w Polsce 2017«” – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Już po raz drugi FOB przygotowało specjalną mapę dobrych praktyk zawierającą 17 celów zrównoważonego rozwoju, którym przyporządkowanych zostało 37 praktyk firm-partnerów FOB. Ma to być swego rodzaju podpowiedzią dla przedsiębiorstw, które jeszcze nie zgłosiły swoich działań do raportu, mając wątpliwości, którego celu ONZ dotyczy ich praktyka.

[[{“fid”:”35821″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:””,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:””},”type”:”media”,”attributes”:{“class”:”media-element file-default”}}]]

Do raportu można zgłaszać praktyki nowe i długoletnie. Praktyki nowe to przykłady działań CSR dotychczas niepublikowane w żadnym z raportów, a realizowane w 2017 roku. Praktyki długoletnie opisano przynajmniej raz w dotychczas wydanych raportach i kontynuowane były również w 2017 roku.

Praktyki i inicjatywy zostaną zakwalifikowane do wybranych celów zrównoważonego rozwoju oraz jednego z siedmiu obszarów normy ISO 26000:

 – ład organizacyjny,

 – praktyki z zakresu pracy,

 – prawa człowieka,

 – środowisko,

 – uczciwe praktyki operacyjne,

 – zagadnienia konsumenckie,

 – zaangażowanie społeczne i rozwój społeczności lokalnej.

Liczba zgłaszanych praktyk nie jest ograniczona, ale warunkiem ich zakwalifikowania jest zgodność z koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu. Ostatecznej weryfikacji dokonuje Komitet Merytoryczny złożony z przedstawicieli Forum Odpowiedzialnego Biznesu pod przewodnictwem dyrektorki generalnej, Marzeny Strzelczak.

Praktyki można zgłaszać przez formularz dostępny na stronie.  

Więcej informacji o Targach CSR.

[[{“fid”:”35824″,”view_mode”:”default”,”fields”:{“format”:”default”,”field_file_image_alt_text[und][0][value]”:””,”field_file_image_title_text[und][0][value]”:””},”type”:”media”,”attributes”:{“class”:”media-element file-default”}}]]

(jg)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj