sobota, 9 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościPrezes POT-u: wizerunek Polski coraz lepszy, ale wciąż sporo jest do zrobienia

Prezes POT-u: wizerunek Polski coraz lepszy, ale wciąż sporo jest do zrobienia

79 proc. kibiców potwierdziło, że powróci po Euro do Polski, a 92 proc. zapewnia, że poleci nasz kraj swoim znajomym. „W naszych działaniach za granicą bazujemy na wizerunku turysty zadowolonego z pobytu w Polsce oraz jego rekomendacji jako najlepszej formie zachęcenia do odwiedzenia naszego kraju, dlatego w tym wypadku możemy mówić o sukcesie” – tak bilans promocji Polski podczas Turnieju podsumował Rafał Szmytke, prezes POT-u.

W wywiadzie dla magazynu Manager Szmytke podkreślił raz jeszcze, że opinie obcokrajowców o Polsce są zdecydowanie lepsze niż te, które my sami wypowiadamy o naszym kraju. Przyznał, że na Zachodzie nadal dominuje postrzeganie Polski przez pryzmat dawnego bloku komunistycznego, rolnictwa i przywiązania do tradycji, a najbardziej rozpoznawalne symbole to niezmiennie Lech Wałęsa i Jan Paweł II. Ale POT w swoich kampaniach nie odżegnuje się od tego wizerunku, tylko większy nacisk kładzie na Polskę nowoczesną i otwartą na świat. „Podkreślamy w naszym przekazie, że Polska jest krajem ciekawym, a Polacy są kreatywni, przyjaźni i tolerancyjni” – mówi prezes POT. Kampania, akcentująca różne segmenty turystyki – w zależności od kraju i specyfiki rynku, obecna jest już w: Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji, a ostatnio została rozszerzona na rynki: holenderski, szwedzki, duński oraz belgijski. Najnowsza strategia ma utrwalić pozytywny wizerunek wypracowany podczas Euro 2012. „Na początku kampanii mówiliśmy »Feel Invited«. (…) Teraz bazujemy na sondażach przeprowadzonych wśród kibiców, podkreślamy zadowolenie z pobytu i odwołujemy się do przeżyć i wspomnień. (…) Zapraszamy turystów do zobaczenia tego, czego jeszcze nie zdążyli zobaczyć” – zdradza Szmytke.

Podkreśla, że Polska ma się coraz lepiej na rynku turystycznym, ale jeszcze sporo jest do zrobienia. „Z naszych badań rzeczywiście wynika, że niski poziom wiedzy o Polsce wśród obcokrajowców decyduje o wyborze innego niż Polska kierunku wakacyjnego” – przyznaje. Dlatego organizacji tak zależy na tym, by jak największa liczba osób z grupy docelowej zetknęła się ze spotem reklamowym przygotowanym na potrzeby kampanii informacyjno-promocyjnej. Poza tym jest prasa, internet i reklama zewnętrzna. A dzięki dodatkowemu dofinansowaniu projektu (w wysokości 20 mln zł) promocja turystycznej marki „Polska” oraz stworzenie i wdrożenie zintegrowanego systemu informacji turystycznej mają być jeszcze skuteczniejsze. Tym bardziej, że POT chce zmieniać także podejście samych Polaków do niektórych regionów w kraju, np. poprzez kampanię „Piękny Wschód”. (es)

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj