Nie tylko Andrzej Duda mógł zyskać wizerunkowo w dzień przedstawienia projektów reformy sądownictwa. Swój ruch miały do wykonania również partie opozycyjne, które prezydent zaprosił do konsultacji.
Na spotkanie z głową państwa stawili się przedstawiciele ruchu Kukiz’15, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Zabrakło Platformy Obywatelskiej – rzecznik partii Jan Grabiec oświadczył zaraz po konferencji Andrzeja Dudy, że jego ugrupowanie nie pójdzie na spotkanie z prezydentem.
Jak podaje portal wp.pl, Platforma usłyszała z tego powodu głosy krytyki, ponieważ wcześniej sama krytykowała Jarosława Kaczyńskiego za to, że nie przychodził na posiedzenia Rady Bezpieczeństwa Narodowego, gdy zwoływał je Bronisław Komorowski. Poza tym, ugrupowanie Grzegorza Schetyny już wcześniej uczestniczyło w konsultacjach dotyczących reform sądownictwa Andrzeja Dudy.
Mimo krytyki – pisze wp.pl, powołując się na serwis Polityka w sieci – Platforma Obywatelska wizerunkowo zyskała na rezygnacji z uczestnictwa w konsultacjach. Odsetek pozytywnych komentarzy na temat partii Schetyny wzrósł, spadła tymczasem liczba negatywnych – czytamy.
Źródło: twitter.com/Polityka_wSieci
Odwrotne statystyki natomiast miała partia Nowoczesna. W jej przypadku pojawiło się więcej krytycznych komentarzy, przychylnych – mniej. Jak dotąd to partia Ryszarda Petru była lepiej odbierana przez internautów, wzrost negatywnych komentarzy jest nietypowy – przypomina wp.pl.
Źródło: twitter.com/Polityka_wSieci
Zdjęcie główne: Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl], via Wikimedia Commons
(mp)