Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
17. wydanie Kompendium CSR. temat przewodni najnowszej edycji publikacji to: „nowe podejście do biznesu: rozwój, empatia, standardy”. raport „odpowiedzialny biznes – kompendium csr” dziś (2 czerwca) ukazał się wraz z dziennikiem „rzeczpospolita”. w publikacji znalazły się między innymi:. wywiad z markiem kramerem, współautorem koncepcji csv, zgodnie z którą można przeformułować model biznesowy i strategię konkurencyjności firmy w taki sposób, by stworzyć nową wartość dla otoczenia;. inspirująca rozmowa z siostrą małgorzatą chmielewską, prowadzącą od 18 lat trzy przedsiębiorstwa, w których zatrudnieni są podopieczni wspólnoty chleb życia;. najważniejsze wydarzenia z obszaru odpowiedzialnego biznesu i filantropii w polsce. o rozwoju poprzez implementację nowych modeli pisze wayne visser, a wiceminister rozwoju jadwiga emilewicz prezentuje podejście rbc, wskazując, że również zdaniem rządu csr powinien stać się filozofią prowadzenia biznesu. r. paul herman, autorytet odpowiedzialnego inwestowania, dzieli się z polskimi czytelnikami wskazówkami, jak wspierać zrównoważony rozwój poprzez odpowiedzialne decyzje inwestycyjne. o przywództwie empatycznym i o tym, że empatii nie da się udawać, pisze mary gordon – twórczyni ruchu roots of empathy, autorka bestsellera pod tym samym tytułem. z polskiej perspektywy omawiają tę tematykę: jacek santorski, miłosz brzeziński, maria zakrzewski i dorota szczepan-jakubowska. spojrzenie od strony międzynarodowej na implementację nowej dyrektywy i standardy raportowania danych niefinansowych przedstawia prezes global reporting initiative (gri) tim j. mohin, a o sposobie ich implementacji do polskiego prawodawstwa pisze wiceminister finansów wiesław janczyk. peter lacy, światowy autorytet z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym prezentuje korzyści płynące z takiego modelu działania, a z kolei prof. piotr płoszajski pokazuje, jakie zagrożenia dla społeczeństwa mogą nieść ze sobą nowe technologie. „odpowiedzialny biznes – kompendium csr” ukazuje się już od blisko 9 lat jako eksperckie wydawnictwo przedstawiające tematykę odpowiedzialności biznesu i zaangażowania społecznego. patronami medialnymi kompendium csr są: wirtualna polska, bankier.pl i proto.pl. (red). publikacja „odpowiedzialny biznes – kompendium csr” ukazała się na 20 stronach 2 czerwca z dziennikiem „rzeczpospolita”, a także pod adresem: kompendiumcsr.pl. kolejna, 18. edycja ukaże się w listopadzie. zapraszamy również na fanpage:
Temat przewodni najnowszej edycji publikacji to: „Nowe podejście do biznesu: rozwój, empatia, standardy”. Raport „Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR” dziś (2 czerwca) ukazał się wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita”.

W publikacji znalazły się między innymi:
Wywiad z Markiem Kramerem, współautorem koncepcji CSV, zgodnie z którą można przeformułować model biznesowy i strategię konkurencyjności firmy w taki sposób, by stworzyć nową wartość dla otoczenia;
Inspirująca rozmowa z Siostrą Małgorzatą Chmielewską, prowadzącą od 18 lat trzy przedsiębiorstwa, w których zatrudnieni są podopieczni Wspólnoty Chleb Życia;
Najważniejsze wydarzenia z obszaru odpowiedzialnego biznesu i filantropii w Polsce.
O rozwoju poprzez implementację nowych modeli pisze Wayne Visser, a wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz prezentuje podejście RBC, wskazując, że również zdaniem rządu CSR powinien stać się filozofią prowadzenia biznesu.
R. Paul Herman, autorytet odpowiedzialnego inwestowania, dzieli się z polskimi czytelnikami wskazówkami, jak wspierać zrównoważony rozwój poprzez odpowiedzialne decyzje inwestycyjne.
O przywództwie empatycznym i o tym, że empatii nie da się udawać, pisze Mary Gordon – twórczyni ruchu Roots of Empathy, autorka bestsellera pod tym samym tytułem. Z polskiej perspektywy omawiają tę tematykę: Jacek Santorski, Miłosz Brzeziński, Maria Zakrzewski i Dorota Szczepan-Jakubowska.
Spojrzenie od strony międzynarodowej na implementację nowej dyrektywy i standardy raportowania danych niefinansowych przedstawia prezes Global Reporting Initiative (GRI) Tim J. Mohin, a o sposobie ich implementacji do polskiego prawodawstwa pisze wiceminister finansów Wiesław Janczyk. Peter Lacy, światowy autorytet z zakresu gospodarki o obiegu zamkniętym prezentuje korzyści płynące z takiego modelu działania, a z kolei prof. Piotr Płoszajski pokazuje, jakie zagrożenia dla społeczeństwa mogą nieść ze sobą nowe technologie.
„Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR” ukazuje się już od blisko 9 lat jako eksperckie wydawnictwo przedstawiające tematykę odpowiedzialności biznesu i zaangażowania społecznego.
Patronami medialnymi Kompendium CSR są: Wirtualna Polska, Bankier.pl i PRoto.pl. (red)
Publikacja „Odpowiedzialny Biznes – Kompendium CSR” ukazała się na 20 stronach 2 czerwca z dziennikiem „Rzeczpospolita”, a także pod adresem: kompendiumcsr.pl. Kolejna, 18. edycja ukaże się w listopadzie.
Zapraszamy również na fanpage: www.facebook.com/kompendiumcsr