niedziela, 17 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościCentrum Archiwistyki Społecznej w nowej kampanii zaprasza do poznawania historii mówionej

Centrum Archiwistyki Społecznej w nowej kampanii zaprasza do poznawania historii mówionej

13 września 2023 roku Centrum Archiwistyki Społecznej rozpoczęła kampanię społeczną „Historia na głosy”. Jej celem jest zachęcenie do poznawania historii mówionej oraz do nagrywania własnych wspomnień.

Do udziału w akcji zaproszone zostały cztery osoby, których relacje zostały nagrane przez archiwa społeczne w Głogoczowie, Kcyni, Lublinie i Sulejówku. 

Kampania towarzyszy odbywającemu się w Lublinie od 29 września do 1 października 2023 roku V Kongresowi Archiwów Społecznych.

Na stronie kongresu można zobaczyć fotografie bohaterów akcji oraz usłyszeć dźwiękowych historii czworga bohaterów i bohaterek.

Wizerunki bohaterów kampanii można zobaczyć na Placu po Farze i przy Ogrodzie Saskim w Lublinie, a także na przystankach autobusowych oraz ekranach komunikacji miejskiej. Do każdego portretu dołączony jest kod QR, dzięki któremu można dotrzeć do historii każdego z bohaterów oraz jego własnej opowieści mówionej.

Za zdjęcia i wideo kampanii odpowiada Michał Dyjuk, a za koncepcję i koordynację zespół Centrum Archiwistyki Społecznej. Projekt graficzny został przygotowany przez Kamilę Krzewską.

„Opowieści naszych bohaterów i bohaterek to twarze i głosy, indywidualne wspomnienia  z ich życia, które intrygują wielobarwną mozaiką doświadczeń – tych trudnych i tych dobrych. Kampanią „Historia na głosy” chcemy zachęcić do sięgania po dyktafon czy kamerę oraz nagrywania opowieści swoich bliskich, sąsiadów i osób, które nas inspirują. Bo każdy z nas ma obok siebie historię wartą wysłuchania”  – mówi Joanna Łuba, wicedyrektorka Centrum Archiwistyki Społecznej. (zd)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj