Różnorodność i inkluzja to dziś kluczowe kwestie w budowaniu kapitału społecznego i intelektualnego. Zapobieganie wykluczeniom i tworzenie społeczności, które dzięki swojej różnorodności będą w stanie osiągać więcej i mierzyć wyżej, jest dziś nie tylko wyzwaniem, ale przede wszystkim szansą, także dla biznesu. Tworzenie środowiska otwartego na różnorodność poprawia jakość życia społecznego, wspiera innowacyjność przedsiębiorstw i wpływa na motywację oraz satysfakcję członków społeczności.
Dostrzegając ważkość tematu CR Navigator i Henkel Polska zapraszają na spotkanie, podczas którego eksperci z sektora biznesu zaprezentują inspirujące kierunki rozwoju, kluczowe wyzwania i bariery oraz skuteczne strategie w obszarze zarządzania różnorodnością. Ponadto goście wydarzenia przedstawią przykłady realizacji projektów trwałej inkluzji, modele biznesowe wspierające walkę z wykluczeniem, a także działania międzysektorowe, prowadzące do zmiany społecznej.
Podczas spotkania uczestnicy debaty panelowej „Różnorodność i inkluzja – więcej niż odpowiedzialność społeczna?” porozmawiają o integrowaniu działań mających na celu zarządzanie różnorodnością i włączanie grup zagrożonych wykluczeniem.
Gość specjalny konferencji Michael Pyner, doradca w zakresie rozwoju zaangażowania i przywództwa społecznego, kreatywnych modeli biznesowych i przedsiębiorczości społecznej, były dyrektor zarządzający londyńskiej organizacji Schoreditch Trust, przedstawi efektywne modele biznesowe trwale wspierająca inkluzję. „W czasach, gdy sytuacja gospodarcza jest niezwykle dynamiczna, a siła nabywcza różnych grup się zmienia, opowiem o korzyściach wynikających z tworzenia biznesu inkluzywnego i o tym, jak dzięki takim modelom biznesowym sprostać ekonomicznym wyzwaniom XXI wieku” – mówi Michael Pyner.
Agnieszka Kramm z Fundacji Miejsce Kobiet opowie jak skutecznie wspierać powrót bezrobotnych kobiet na rynek pracy poprzez odpowiadanie na ich potrzeby psychologiczne i zawodowe. Fundacja koordynuje zainicjowany przez firmę Henkel Polska projekt aktywizacji zawodowej „W drodze do pracy”, w ramach którego 60 kobiet bierze udział w specjalistycznych kursach ułatwiających powrót do życia zawodowego. Projekt oparty został na metodologii Spadochron, która zmierza do odkrywania indywidualnego potencjału i przygotowuje do trwałej aktywizacji zawodowej.
Ramowy program wydarzenia:
9.00 Powitanie gości: Paweł Niziński CEO GoodBrand, wydawca CR Navigatora
Dorota Strosznajder, dyrektor komunikacji korporacyjnej Henkel Polska
9.20 Debata: „Różnorodność i inkluzja – więcej niż odpowiedzialność społeczna?”
Wśród panelistów pojawią się Dagmara Krzesińska – kierownik ds. projektów CSR UPC, koordynator projektu wkluczania cyfrowego osób starszych, Katarzyna Dębińska, menedżer HR w firmie Henkel Polska, w której różnorodność jest jedną kluczowych strategii HR , Jakub Wygnański, prezes zarządu Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia, dr hab. Arkadiusz Karwacki, profesor nadzwyczajny UMK w Toruniu, specjalista w zakresie wykluczenia społecznego oraz Małgorzta Lelińska, koordynatorka projektu Diversity Index, ekspertka w zakresie funduszy i różnorodności, PKPP Lewiatan. Debatę poprowadzi Paweł Oksanowicz, dziennikarz Radia PIN.
10.40 Występ gościa specjalnego: Michael Pyner
Efektywne modele biznesowe trwale wspierające inkluzywność.
11.40 Agnieszka Kramm, Fundacja Miejsce Kobiet
Trwała aktywizacja zawodowa poprzez wieloaspektowe wsparcie w oparciu o model spadochron: prezentacja projektu „W drodze do pracy”.
Zakończenie spotkania przewidziane jest około godziny 12.00
Data spotkania: 07.11.2013 r.
Miejsce spotkania: Bar Studio, Plac Defilad 1 foyer Teatru Studio im. St. I. Witkiewicza /PKiN
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmuje: Barbara Szczęsna – Makuch: basia@goodbrand.com
Patroni medialni wydarzenia: PRoto.pl, odpowiedzialnybiznes.pl, Personel i Zarządzanie, BIZON – biznes odpowiedzialny i nowoczesny, ekonomiaspoleczna.pl.