niedziela, 17 listopada, 2024
Strona głównaAktualnościFundacja DKMS zachęca do oddania szpiku wizją pustoszejącego miasta

Fundacja DKMS zachęca do oddania szpiku wizją pustoszejącego miasta

Fundacja DKMS w listopadzie 2023 roku rozpoczęła kampanię „15 za 15”. Jej głównym elementem jest spot zwracający uwagę na brakujących dawców szpiku. Celem akcji jest zachęcenie do rejestrowania się w bazie fundacji i zastąpienie 15 tys. pustych miejsc co najmniej tą samą liczbą nowych dawców.

Jak podaje organizacja, co roku z bazy dawców szpiku znika tyle osób, ile mieszka w miastach takich jak Ustka, Ząbkowice Śląskie czy Grodzisk Wielkopolski. Oznacza to, że w ciągu roku baza dawców szpiku zmniejsza się o 15 tys. osób. Wynika to z nieaktualnych danych na temat stanu zdrowia lub braku kontaktu z dawcą.

Spot przedstawia apokaliptyczną wizję pustoszejącego miasta. 

„Wielu osobom trudno sobie wyobrazić, że w ciągu roku baza dawców szpiku kurczy się aż o 15 tys. osób. To szokująca, ale również abstrakcyjna liczba. Dlatego chcieliśmy w dobitny sposób zwizualizować to, z czym się mierzymy – pokazując puste ulice i prawdziwych, znikających ludzi, a w konsekwencji brak jakiejkolwiek pomocy” – mówi Jakub Biegaj, przedstawiciel agencji GetHero, która odpowiada za koncepcję kreatywną i produkcję wideo.

Głównym bohaterem filmu jest ratownik medyczny „Borkoś”, który specjalizuje się prowadzi w swoich kanałach społecznościowych działania edukacyjne, a także opowiada o pracy medyków. W kampanii biorą udział udział również psycholog Anna Szlęzak, ksiądz Sebastian Kosecki oraz Kasia Bożek „Fusialka” z internetowej „Ekipy”. W promowanie akcji zaangażowany jest również Łukasz Bok, twórca profilu o tematyce newsowej „Konflikty i Katastrofy Światowe”.

„Nasz cel jest bardzo prosty – chcemy udowodnić, że dzięki wsparciu internetowej społeczności jesteśmy w stanie zmienić ginące miasto w tętniącą życiem metropolię. Dlatego do udziału w projekcie zaprosiliśmy blisko 20 internetowych twórców, zrzeszających wokół siebie różne społeczności” – mówi Anna Połotnicka, koordynatorka akcji z ramienia Fundacji DKMS. (af)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj