czwartek, 23 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościII Kongres Różnorodności: spotkanie z wartościami

II Kongres Różnorodności: spotkanie z wartościami

6 października w Och-Teatrze w Warszawie odbył się drugi Kongres Różnorodności „Diversity 2.0 – w stronę wartości”. Wydarzenie poświęcone było roli wartości w budowaniu efektywnych zespołów oraz wykorzystywaniu potencjału różnorodności w organizacjach. Jego organizatorami byli magazyn CR Navigator oraz firma Henkel Polska. 

Spotkanie rozpoczął Paweł Niziński, prezes firmy doradczej BETTER, wydawcy magazynu CR Navigator, wystąpieniem pt.: „Giving voice to values – w jaki sposób wartości firmy mogą wspierać proces zarządzania różnorodnością?”. Mówił m.in. o etycznym wymiarze relacji międzyludzkich. Zwrócił również uwagę na coraz większą rolę empatii w biznesie i w zarządzaniu organizacjami, a także w relacjach z wewnętrznymi i zewnętrznymi interesariuszami. 

Gościem specjalnym wydarzenia był prof. Mike Thompson, specjalista w zakresie tworzenia społecznie odpowiedzialnych i innowacyjnych strategii biznesowych. Podczas Kongresu opowiedział, w jaki sposób liderzy – poprzez mądre przywództwo – mogą wpływać na upowszechnianie właściwych postaw i zachowań w procesie zarządzania różnorodnością. Zaprezentował także metodę 4P, która umożliwia efektywne zarządzanie różnorodnością w organizacji, poprzez politykę, praktykę, postawy i postępowanie.

Karolina Szmidt i Ludmiła Niemi z działu HR Henkel Polska w wystąpieniu pt. „Młodość – szansą czy przeszkodą w karierze?” podzieliły się doświadczeniami związanymi ze współpracą międzypokoleniową. Opowiadały o tym, czego różne pokolenia mogą nauczyć się od siebie wzajemnie, podkreślając, że zarządzanie młodością oraz talentami pozytywnie wpływa na rozwój organizacji.

Barbara Frątczak-Rudnicka, konsultant ds. badań z agencji badawczej 4P research mix, przestawiła wyniki badania „Y-greki w pracy…i po pracy” przeprowadzonego na zlecenie Henkel Polska. Jak z niego wynika, szacunek, uczciwość i transparentność wobec pracowników oraz partnerów biznesowych to kluczowe wartości w prowadzeniu biznesu, jakich Y-eki oczekują od pracodawców.

Kolejnym elementem spotkania była dyskusja panelowa, której tematem przewodnim były rola i znaczenie szacunku w pracy oraz sposoby włączania wartości do codzienności zarządzania organizacjami. W dyskusji udział wzięli: dr Monika Ksieniewicz z Biura Pełnomocnika Rządu ds. Równego Traktowania, prof. Arkadiusz Karwacki, kierownik Pracowni Badania Jakości Życia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Dorota Strosznajder,  pełnomocnik ds. odpowiedzialności społecznej w Henkel Polska, Karolina Długosz, CSR Manager w Capgemini Polska oraz David Sypniewski, trener antydyskryminacyjny. Rozmowę moderował Paweł Oksanowicz, dziennikarz radia Muzo.fm.

Spotkanie zamknęła gra warsztatowa „Po drugiej stronie lustra”, prowadzona przez Martę Karwacką oraz Paulinę Garstkę z zespołu BETTER. Miała ona pokazać, jak ważne dla dobrego działania organizacji jest uwzględnianie punktu widzenia innych oraz otwarcie się na różnorodność poglądów i perspektyw. 

PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia.

 

 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj