LinkedIn w grudniu 2023 roku poinformował o kontynuowaniu dodawania nowych narzędzi opartych na generatywnej sztucznej inteligencji w ramach rozszerzenia LinkedIn Learning. Ma to umożliwić użytkownikom szersze możliwości rozwoju osobistego.
Platforma testuje funkcję coachingu, która pozwala sztucznej inteligencji czerpać informacje z biblioteki LinkedIn Learning. Dzięki temu w momencie, kiedy użytkownik zadaje pytanie lub wyjaśnia wyzwanie, z którym zmaga się w pracy, AI może natychmiastowo zaoferować mu porady, przykłady lub informacje zwrotne. Dodatkowo, są one spersonalizowane pod kątem umiejętności, pracy i celów zawodowych osoby uczącej się.
LinkedIn dodaje także krótkie filmy z wiedzą prosto od ekspertów i instruktorów. Użytkownicy będą mogli dopasować naukę do swojego harmonogramu i oglądać wideo wtedy, kiedy będą mieli na to czas. Do filmów dołączono też szybkie sprawdzanie wiedzy, aby osoby korzystające z tej formy mogły zweryfikować swoje postępy i utrzymać motywację. Na ten moment opcja ta jest dostępna jedynie w aplikacji mobilnej LinkedIn Learning.
Dzięki nowym narzędziom osoby poszukujące pracy będą mogły dowiedzieć się, czego dokładnie potrzebują, aby zostać zatrudnionym. Po ustawieniu alertu o pracy oprócz powiadomień o otwartych ofertach użytkownicy otrzymają także polecenia kursów edukacyjnych i ofert certyfikatów, które pomogą im rozwinąć potrzebne na danym stanowisku umiejętności. Funkcja ta podobnie działa również w przypadku przeglądania ofert pracy.
Serwis umożliwił użytkownikom ukończenie na LinkedIn Learning kursu i uzyskanie certyfikatu profesjonalisty. Po uzyskaniu 70 proc. lub więcej w ocenie końcowej będą oni mogli dodać go do swojego profilu i powiązać z określonymi umiejętnościami. Dostępne są już 33 certyfikaty zawodowe od 15 dostawców, w tym takich firm jak Microsot, Zendesk czy Twilio.
LinkedIn rozszerzył również praktykę w zakresie umiejętności technicznych we współpracy z GitHub Codespaces oraz uruchomił Code Challenggs, czyli interaktywne ćwiczenia kodowania z opiniami w czasie rzeczywistym, które są obsługiwane przez Coderpad. Udostępniono już 30 kursów Code Challenge w sześciu językach programowania. (ao)