Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
Millenialsi najchętniej pracowaliby tylko z domu. millenialsi, urodzeni w latach 1984-1994, chcieliby pracować jedynie z domu. takie rozwiązanie jest z kolei najmniej atrakcyjne dla osób urodzonych przed 1984 rokiem. to wyniki badań antal i cushman & wakefield, które pokazują, jak przedstawiciele odmiennych grup wiekowych różnią się pod względem gotowości na pracę zdalną – czytamy w serwisie bankier.pl. jak czytamy, aż 39 proc. przedstawicieli pokolenia y chętnie przeszłoby na pracę całkowicie zdalną, zaś 22 proc. wybrałoby opcję hybrydową – dwa dni pracy z domu, pozostałe w biurze. 17 proc. millenialsów zdecydowałoby się na trzy dni zdalnej pracy, a 6 i 5 proc. – odpowiednio na jeden dzień lub cztery dni. źródło podaje, że następną w kolejności grupą wiekową, która chciałaby pracować z domu, są najmłodsi pracownicy, z pokolenia z. są to osoby urodzone po 1995 roku. wśród nich 27 proc. jest zainteresowanych pracą całkowicie zdalną, taki sam procent badanych – dwoma dniami spędzonymi na pracy w domu. nieco mniej, bo 21 proc. osób, wybrałoby trzy dni pracy zdalnej, a 3 i 6 proc. – na jeden lub cztery dni zrezygnowałaby z biura. grupą, która jest najmniej zainteresowana pracą z domu, są przedstawiciele pokolenia x – najstarsi pracownicy, którzy brali udział w badaniu. 20 proc. osób urodzonych przed 1983 rokiem przeszłaby całkowicie na pracę zdalną. więcej, bo 27 proc., postawiłoby na dwa dni zdalnej pracy. na trzy dni z biura zrezygnowałoby 17 proc. badanych z tej grupy wiekowej, a na jeden dzień lub cztery dni – odpowiednio 13 i 7 proc. – czytamy. bankier.pl podaje także, jak rozkładają się wyniki ze względu na liczbę osób w gospodarstwie domowym. 34 proc. pracowników, którzy mieszkają samotnie, chciałaby pracować z domu przez cały tydzień. chęć całkowicie zdalnej pracy deklaruje też 32 proc. osób, którzy mają jednego współlokatora, i 26 proc. tych, którzy mieszkają we trzy lub cztery osoby. jednak jedna czwarta zarówno osób mieszkających samotnie, jak i pracowników dzielących przestrzeń mieszkalną z maksymalnie trzema innymi osobami, najchętniej spędzałaby trzy dni w biurze, a dwa – pracując zdalnie. „pracownicy zyskali większą autonomię. dzięki temu wielu z nich może dopasowywać proporcje pracy z domu i pracy z biura do swoich potrzeb” – mówi artur skiba, prezes antal, komentując wyniki badania. jak podaje źródło, duża część specjalistów i menedżerów jest zainteresowana opcją pracy z domu, zaś 15 proc. badanych nie chciałoby po pandemii pracować zdalnie. badanie antal i cushman & wakefield zostało wykonane metodą cawi na próbie 1384 specjalistów i menedżerów w dniach 7 czerwca – 2 lipca 2021 roku – podaje bankier.pl. (ap).
Millenialsi, urodzeni w latach 1984-1994, chcieliby pracować jedynie z domu. Takie rozwiązanie jest z kolei najmniej atrakcyjne dla osób urodzonych przed 1984 rokiem. To wyniki badań Antal i Cushman & Wakefield, które pokazują, jak przedstawiciele odmiennych grup wiekowych różnią się pod względem gotowości na pracę zdalną – czytamy w serwisie bankier.pl.
Jak czytamy, aż 39 proc. przedstawicieli pokolenia Y chętnie przeszłoby na pracę całkowicie zdalną, zaś 22 proc. wybrałoby opcję hybrydową – dwa dni pracy z domu, pozostałe w biurze. 17 proc. millenialsów zdecydowałoby się na trzy dni zdalnej pracy, a 6 i 5 proc. – odpowiednio na jeden dzień lub cztery dni.
Źródło podaje, że następną w kolejności grupą wiekową, która chciałaby pracować z domu, są najmłodsi pracownicy, z pokolenia Z. Są to osoby urodzone po 1995 roku. Wśród nich 27 proc. jest zainteresowanych pracą całkowicie zdalną, taki sam procent badanych – dwoma dniami spędzonymi na pracy w domu. Nieco mniej, bo 21 proc. osób, wybrałoby trzy dni pracy zdalnej, a 3 i 6 proc. – na jeden lub cztery dni zrezygnowałaby z biura.
Grupą, która jest najmniej zainteresowana pracą z domu, są przedstawiciele pokolenia X – najstarsi pracownicy, którzy brali udział w badaniu. 20 proc. osób urodzonych przed 1983 rokiem przeszłaby całkowicie na pracę zdalną. Więcej, bo 27 proc., postawiłoby na dwa dni zdalnej pracy. Na trzy dni z biura zrezygnowałoby 17 proc. badanych z tej grupy wiekowej, a na jeden dzień lub cztery dni – odpowiednio 13 i 7 proc. – czytamy.
Bankier.pl podaje także, jak rozkładają się wyniki ze względu na liczbę osób w gospodarstwie domowym. 34 proc. pracowników, którzy mieszkają samotnie, chciałaby pracować z domu przez cały tydzień. Chęć całkowicie zdalnej pracy deklaruje też 32 proc. osób, którzy mają jednego współlokatora, i 26 proc. tych, którzy mieszkają we trzy lub cztery osoby. Jednak jedna czwarta zarówno osób mieszkających samotnie, jak i pracowników dzielących przestrzeń mieszkalną z maksymalnie trzema innymi osobami, najchętniej spędzałaby trzy dni w biurze, a dwa – pracując zdalnie.
„Pracownicy zyskali większą autonomię. Dzięki temu wielu z nich może dopasowywać proporcje pracy z domu i pracy z biura do swoich potrzeb” – mówi Artur Skiba, prezes Antal, komentując wyniki badania.
Jak podaje źródło, duża część specjalistów i menedżerów jest zainteresowana opcją pracy z domu, zaś 15 proc. badanych nie chciałoby po pandemii pracować zdalnie.
Badanie Antal i Cushman & Wakefield zostało wykonane metodą CAWI na próbie 1384 specjalistów i menedżerów w dniach 7 czerwca – 2 lipca 2021 roku – podaje bankier.pl. (ap)