czwartek, 23 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościMoc Miejsca wraca do Krakowa

Moc Miejsca wraca do Krakowa

Moc Miejsca to nowy krakowski projekt, który pokazuje, jak tworzyć inicjatywy związane z miejscami w oparciu o ich lokalne zasoby. Uczy metod wykorzystania „miejsca z mocą” w promocji miast i regionów, kreowaniu regionalnych marek czy myśleniu o wizerunku danego miejsca.

Na każdym ze spotkań prelegentami są aktywiści, przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządów lokalnych, organizacji turystycznych czy pracownicy agencji kreatywnych. Prezentują sprawdzone przepisy na utworzenie „miejsc z mocą”. Opowiadają, jak takie miejsca mogą funkcjonować, czerpiąc korzyści ze swoich unikalnych cech. Moc Miejsca to także strefa dialogu – zarówno prelegenci jak i pozostali uczestnicy dzielą się wiedzą i pomysłami na konkretne rozwiązania dla miejsc, miast i regionów.

Wydarzenie organizowane jest przez studentów Wydziału Humanistycznego AGH na nowym kierunku studiów podyplomowych Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, a osoby, które chciałyby wesprzeć projekt, mogą dokonać dobrowolnej dotacji podczas internetowej rejestracji.

Marketing miejsc i kreowanie marek lokalnych to jedyne w Polsce studia podyplomowe, które zajmują się zarządzanie marką miejsca i jego promocją.

Na najbliższym spotkaniu Moc Miejsca 10 czerwca 2017 r. o g. 19 w kawiarni Pauza in Garden w Krakowie (ul. Rajska 12) wystąpią:

*Magdalena Chmiel i Waldemar Węgrzyn
Magdalena Chmiel pracuje w Instytucji Kultury Katowice Miasto Ogrodów, gdzie odpowiada za promocję i komunikację ze społecznością Medialabu Katowice.
Opowie o tym, czym jest Medialab Katowice i czym ona sama się w nim zajmuje.

Waldemar Węgrzyn jest projektantem komunikacji wizualnej. Jako członek zespołu badawczego Medialab Katowice zajmuje się analizą i wizualizacją danych.
Opowie o roli projektanta w zespole.

*Mariusz Chybiorz
Współzałożyciel 3 Bros’ Hostel Cieszyn / Český Těšín, jedynego i prawdziwego hostelu w Cieszynie, prezes Fundacji Volens, zaangażowany w społeczność #Cieszynlove.   
Opowie o przekraczaniu granic przy zarządzaniu obiektem noclegowym.

 

*Jędrzej Raczyński
Jeden z liderów innowacji społecznych w Koszalinie. Realizuje swoją wizję miejsca mocy poprzez Pub Z Innej Beczki, którego jest założycielem oraz inicjatywę Think Tank Koszalin.
Opowie o swoich doświadczeniach związanych z tworzeniem miejsca mocy w Koszalinie.

 

*Ewelina Rejs
Mama i aktywistka, NGO-wiec i urzędnik, zaginione ogniwo przyjaźni bydgosko-toruńskiej. Organizuje festiwal sąsiedzki Fordońska Noc Sztuki, obszywa miasto w projekcie Hand.Made Toruń, rewitalizuje innowacjami społecznymi w projekcie Smart Stary Fordon. Opowie o Smart Stary Fordon, czyli o pustostanie, który obudził dzielnicę.

Więcej informacji na stronie na Facebooku

UWAGA: Na stronie projektu na Facebooku jest planowana transmisja live dla tych, którzy nie będą w stanie dotrzeć na spotkanie.

PRoto.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

(red)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj