niedziela, 8 września, 2024
Strona głównaAktualnościPolitechnika Warszawska zmieniła identyfikację wizualną

Politechnika Warszawska zmieniła identyfikację wizualną

Politechnika Warszawska dokonała modyfikacji w systemie identyfikacji wizualnej. O wprowadzonych zmianach uczelnia powiadomiła na swojej stronie internetowej 25 października 2023 roku.

Zmiany polegają na zastosowaniu tzw. „spektrum graficznego” – konceptu pozwalającego na dopasowanie komunikatu do charakteru wydarzenia czy publikacji. Koncepcja bazuje bowiem na używaniu zróżnicowanych znaków, kolorów, typografii oraz innych komponentów graficznych – przekazuje PW.

„Spektrum graficzne” zostało wprowadzone na innych uczelniach, takich jak Uniwersytet Kalifornijski w Berkley czy Uniwersytet Stanforda. Głównym założeniem koncepcji jest udoskonalenie precyzji komunikacyjnej – podaje uczelnia w komunikacie.

Uczelnia przywróciła tzw. znak uroczysty PW do powszechnego stosowania w działalności promocyjnej i komunikacyjnej jako logo uczelni. Stosowany wciąż będzie także skrócony znak PW, który od tej pory funkcjonuje jako akronim.

Ponadto Politechnika Warszawska zmieniła m.in. kolorystykę. Zrezygnowała z systemu ośmiu kolorów na rzecz wprowadzenia barw podstawowych (ciemnozielony, granatowy, beżowy) i dodatkowych (miętowy, niebieski, żółty, jasnoczerwony, ciemnoczerwony, fioletowy). Ich zastosowanie ma zależeć od charakteru materiałów promocyjnych, rodzaju komunikowanych wydarzeń oraz typu grupy docelowej – podaje PW.

Uczelnia wprowadziła do użycia czcionki z rodziny Source oraz pozostawiła krój Adagio Slab. Zrezygnowała natomiast ze stosowania fontu Radikal WUT.

Zrezygnowano również z przypisywania kolorów do jednostek organizacyjnych Politechniki Warszawskiej, w szczególności do Wydziałów PW.

Zrezygnowano także z używania znaków:

Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba podkreślił, że modyfikacje w systemie identyfikacji wizualnej „pomogą (…) w jeszcze skuteczniejszym prowadzeniu działań komunikacyjnych i promocyjnych nie tylko w Polsce, ale także na arenie międzynarodowej, a co za tym idzie – w realizacji Strategii rozwoju PW do roku 2030”. (an)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj