Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
Rzecznik sądownictwa sposobem na lepszy wizerunek. praca polskiego sądownictwa jest negatywnie oceniana przez społeczeństwo, które czuje się niedoinformowane. w związku z tym ministerstwo sprawiedliwości chce powołać „rzecznika sądów” – czytamy w rzeczpospolitej. oprócz powołania „rzecznika sądów” ministerstwo sprawiedliwości zamierza ulepszyć przepływ informacji. „przekaz medialny o sądach jest negatywny i dlatego potrzebne są wyspecjalizowane struktury, które sprawą, że wizerunek sądów będzie zgodny z faktycznym stanem rzeczy” – oświadcza resort. taki stan rzeczy pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie krajowej rady sądownictwa, z którego wynika, że polacy głownie czerpią wiedzę o pracy sądów z mediów. lepsze zdanie na ten temat mają osoby, które bezpośrednio uczestniczyły w rozprawach (1/3 ankietowanych) – podaje gazeta. (kg).
Praca polskiego sądownictwa jest negatywnie oceniana przez społeczeństwo, które czuje się niedoinformowane. W związku z tym Ministerstwo Sprawiedliwości chce powołać „rzecznika sądów” – czytamy w Rzeczpospolitej.
Oprócz powołania „rzecznika sądów” Ministerstwo Sprawiedliwości zamierza ulepszyć przepływ informacji. „Przekaz medialny o sądach jest negatywny i dlatego potrzebne są wyspecjalizowane struktury, które sprawą, że wizerunek sądów będzie zgodny z faktycznym stanem rzeczy” – oświadcza resort. Taki stan rzeczy pokazuje badanie przeprowadzone na zlecenie Krajowej Rady Sądownictwa, z którego wynika, że Polacy głownie czerpią wiedzę o pracy sądów z mediów. Lepsze zdanie na ten temat mają osoby, które bezpośrednio uczestniczyły w rozprawach (1/3 ankietowanych) – podaje gazeta. (kg)