5 lipca w siedzibie Business Centre Club w Warszawie odbyła się gala konkursu „Szerokie pole widzenia”. Uroczystość otworzył Dariusz Pietrowski – prezes Centrum Wolontariatu, który w mowie powitalnej podkreślił rolę pierwszego tego typu wydarzenia w Polsce. O programie „Wolontariat biznesu” i zasadach konkursu „Szerokie pole widzenia” opowiedziała Iza Kubiak, koordynatorka programu i inicjatorka konkursu.
Goście mieli także okazję dowiedzieć się bezpośrednio od przedstawicieli firm partnerskich o realizowanych programach wolontariatu pracowniczego. Swoimi refleksjami na ten temat podzielili się: Monika Kulik z Telekomunikacji Polskiej, Agnieszka Żebrowska z Grupy Commercial Union Polska, Jarosław Lepka z Fundacji im. Leopolda Kronenberga (Citibank Handlowy) i Tomasz Trabuć z Provident Polska. O wyborze tych najlepszych i kryteriach oceny „miej serce i patrz w serce”, które w tym przypadku wzięły górę nad „szkiełkiem i okiem” opowiedziała przewodnicząca Jury Konkursu – Małgorzata Mikołajczyk z Warszawskiej Szkoły Fotografii.
Zwycięzcy I edycji Konkursu fotograficznego 2006 „Szerokie pole widzenia”, w dwu kategoriach:
I. Pojedyncza fotografia prezentująca wolontariat biznesu z perspektywy autora. Zdjęcie będące syntezą wydarzenia, miejsca lub wyobrażenia, czy skojarzenia twórcy odnośnie tematu.
1. Jakub Ceran, „Bliskie spotkania”
2. Tadeusz Poźniak „Piknik w Zabajce”
3. Janusz Rachwalski, „Praca nad projektem karty”
II. Seria 2-6 fotografii stanowiących zamkniętą i konsekwentną całość. Indywidualna opowieść autora o ludziach, miejscu, wydarzeniu, która wiąże się lub budzi skojarzenia z wolontariatem biznesu.
1. Krzysztof Gołuch, „Moda na kółkach”
2. Łukasz Żwirkowski, „Podaj dłoń”
3. Stanisław Heyda, „Wolontariat uczuć”
Wyróżnienia otrzymali z rąk Agnieszki Żebrowskiej (Commercial Union Polska):
– Krzysztof Gołuch, „Jesienna Radość”
– Tadeusz Mirosz „Nowy dach nad głową”
– Mirosław Nowaczyk, „Wszystko dla dzieci”
– Tadeusz Mirosz „W cieniu reflektorów”.
Organizatorzy zapowiadają kolejną edycję konkursu.