Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
Transpłciowi studenci będą mogli wybrać imię, jakim będą się posługiwali w czasie zajęć online. uniwersytet jagielloński umożliwi transpłciowym studentom wybranie imienia,którym chcą się posługiwać w czasie zajęć online – podaje rp.pl za portalem radio eska. czytamy, że uczelniane systemy będą wyświetlać imię, z którym chciałaby się identyfikować dana osoba, a niekoniecznie to, które zostało jej nadane przy narodzinach. źródło przytacza, że ma to związek ze strachem studentów przed brakiem akceptacji. dowiadujemy się, że zdarzały się sytuacje, kiedy transpłciowi i niebinarni uczniowie z tego powodu nie brali udziału w zajęciach i popadali w załamanie nerwowe. z tego też względu studenci z organizacji tęczuj poprosili władze uj o interwencję. w ten sposób powstała specjalna nakładka informatyczna do systemów takich jak usosweb i pegaz oraz na platformie microsoft – czytamy dalej. „taka osoba w systemach informatycznych może funkcjonować na uniwersytecie pod danymi, których używa na co dzień, pod imieniem, którego używa na co dzień” – rp.pl przytacza wypowiedź katarzyny jurzak, kierowniczki działu ds. bezpieczeństwa i równego traktowania – bezpieczni uj. czytaj też: kandydat na prezydenta usa skrytykował „strefy wolne od lgbt” w polsce. ambasada rp odpowiedziała, że ich nie ma. (kd).
Uniwersytet Jagielloński umożliwi transpłciowym studentom wybranie imienia,którym chcą się posługiwać w czasie zajęć online – podaje rp.pl za portalem Radio Eska. Czytamy, że uczelniane systemy będą wyświetlać imię, z którym chciałaby się identyfikować dana osoba, a niekoniecznie to, które zostało jej nadane przy narodzinach.
Źródło przytacza, że ma to związek ze strachem studentów przed brakiem akceptacji. Dowiadujemy się, że zdarzały się sytuacje, kiedy transpłciowi i niebinarni uczniowie z tego powodu nie brali udziału w zajęciach i popadali w załamanie nerwowe. Z tego też względu studenci z organizacji TęczUJ poprosili władze UJ o interwencję. W ten sposób powstała specjalna nakładka informatyczna do systemów takich jak USOSweb i Pegaz oraz na platformie Microsoft – czytamy dalej.
„Taka osoba w systemach informatycznych może funkcjonować na uniwersytecie pod danymi, których używa na co dzień, pod imieniem, którego używa na co dzień” – rp.pl przytacza wypowiedź Katarzyny Jurzak, kierowniczki działu ds. bezpieczeństwa i równego traktowania – Bezpieczni UJ.
Czytaj też: Kandydat na prezydenta USA skrytykował „strefy wolne od LGBT” w Polsce. Ambasada RP odpowiedziała, że ich nie ma
(kd)