Twitter decyduje się tymczasowo wstrzymać proces uzyskiwania weryfikacji w serwisie – podaje socialmediatoday.com. Platforma już kolejny raz napotyka trudności we wprowadzaniu narzędzi weryfikacyjnych. Serwis zapowiada prace nad ulepszeniem funkcji.
Jak czytamy, decyzja o wstrzymaniu procesu weryfikacji nie wpłynie na użytkowników, którzy rozpoczęli starania o uzyskanie oznaczenia profilu – inaczej niż to było w maju, tydzień po wprowadzeniu narzędzia weryfikacyjnego po czteroletniej przerwie. Tym razem Twitter chce wypracować rozwiązanie, które odpowie na dotychczasowe problemy użytkowników i jednoznacznie określi charakter weryfikacji w serwisie.
Źródło informuje, że Twitter po raz pierwszy wstrzymał publiczne prośby o weryfikację w 2017 roku, kiedy nadano niebieski znacznik Jasonowi Kesslerowi, organizatorowi rasistowskiego marszu w Charlottesville. Ta sytuacja skłoniła portal do zrewidowania narzędzia weryfikacji. Od tego czasu jedynie wybrane konta uzyskiwały znacznik weryfikacji, a publiczne prośby zostały wstrzymane. W listopadzie 2020 roku Twitter zapowiedział ponowne uruchomienie możliwości weryfikacji dla użytkowników. Zgodnie z tą deklaracją, w maju 2021 roku powróciły publiczne prośby o zweryfikowanie konta.
Dalej czytamy, że tegoroczne ulepszenia nie rozwiązały ostatecznie problemów związanych z weryfikacją. Pomimo wprowadzenia szczegółowego procesu oceny kont ubiegających się o znacznik, nadal dochodzi do uzyskania weryfikacji profili utworzonych przez internetowe boty. Jak sugeruje źródło, powodem wskazanych sytuacji może być zbyt duża automatyzacja procesu.
Socialmediatoday.com wskazuje też na znaczenie niebieskiego haczyka weryfikacyjnego. Czytamy, że takie odznaczenie może w niektórych przypadkach zwiększać zaufanie do użytkownika, budować jego autorytet w danej dziedzinie. Mogłoby to pomóc w tworzeniu zaangażowanej społeczności. Źródło zauważa jednak, że nie ma jasności ze strony Twittera, jeśli chodzi o zwiększone promowanie treści zweryfikowanych użytkowników. Tym samym trudno dokładnie oszacować korzyści, jakie przyniesie posiadanie oznaczenia weryfikacji.
Prace nad rozwiązaniem problemów z weryfikacją trwają. Twitter pisze: „Wiemy, że może to być rozczarowujące dla oczekujących na weryfikację użytkowników. Chcemy wszystko naprawić i doceniamy waszą cierpliwość”. (ap)