czwartek, 23 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościDekoncentracja mediów – czy wywoła „wielki opór”?

Dekoncentracja mediów – czy wywoła „wielki opór”?

Jak informuje portal press.pl, powołując się na rozmowę Jarosława Kaczyńskiego z Telewizją Trwam, najwcześniej jesienią 2017 roku Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawi propozycje założeń projektu o dekoncentracji mediów. Pierwotnie działania te planowano na lipiec 2017 roku.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości gościł na antenie „Rozmów niedokończonych” 27 lipca 2017 roku. W wywiadzie poruszano temat planów partii rządzącej na najbliższą przyszłość.

Jak czytamy, „prace nad projektem trwają już od kilku miesięcy” i nadzorowane są przez specjalnie powołany w tym celu zespół, działający wewnątrz ministerstwa. Termin przedstawienia projektu przesunie się w związku z zamówieniem dodatkowych ekspertyz – informuje press.pl za MKiDN. Szczegóły dotyczące rodzaju ekspertyz nie są znane.

Projekt nie był jeszcze poddawany konsultacjom. „Z nami jeszcze nikt nie konsultował projektu (…). Z reguły konsultacje odbywają się po tym, jak wypracowane zostaną wstępne propozycje założeń, a potem kolejne są przy skończonym projekcie ustawy. Liczymy, że wtedy ministerstwo będzie konsultować swoje pomysły z branżą” – mówi w rozmowie z press.pl Maciej Hoffman, dyrektor generalny Izby Wydawców Prasy.

Przewodniczący partii rządzącej stwierdził w rozmowie z Trwam, że ustawa powstanie i może wywołać „wielki opór”.

Jego wypowiedź przytacza na swojej stronie „Wprost”. „Sprawa (sądów – przyp. red.) jest za nami, przeszłości się nie cofnie, idźmy do przodu, idźmy w ten sposób, żeby było jasne i to w krótkim czasie, że ta sprawa zostanie załatwiona i że będzie to oznaczało, że także kolejne sprawy, które mamy jeszcze do załatwienia z tych najważniejszych – jak sprawa dekoncentracji mediów – też będą załatwione. Chociaż też przecież będzie pewnie wielki opór” – stwierdził Kaczyński.

(bm)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj