Kampanie z udziałem mikoinfulencerów dowodzą, że marki nie zawsze muszą angażować do swoich działań gwiazdy czy celebrytów z wielkimi zasięgami w mediach społecznościowych. Ellen Borza, Senior Online PR Specialist w Web Talent Marketing pisze na łamach portalu prnewsonline.com o trzech markach, które znalazły sposób na współpracę z mikroinfluencerami i dzięki temu odniosły sukces.
Sperry
Nawet marki z dużymi budżetami marketingowymi decydują się na współpracę z mikroinfluencerami. Kiedy Slava Daniliuk (slavatheshrimp) zaczął publikować na swoim koncie na Instagramie posty z jednym z hashtagów kampanii marki obuwniczej Sperry (#OdysseysAwait), firma zdecydowała się repostować niektóre z jego zdjęć i otagować jego profil – czytamy. Marka opublikowała również na swoim koncie zdjęcia, które udostępnił inny mikroinfluencer, Dhipta Adi Pamungkas (dhiptadi). Dzięki takim działaniom zyskują obie strony. Sperry przez udostępnianie i tagowanie zdjęć zapewniło mikroinfluencerom większą rozpoznawalność, a oni dali marce bardziej autentyczny wizerunek – czytamy dalej.
Źródło: instagram.com/dhiptadi/
Daniel Wellington
Producent zegarków również repostuje content publikowany przez mikroinfluencerów. Marka nie umieszcza jednak na swoim profilu zdjęć z tagami konkretnych kampanii, ale codziennie publikuje posty innych użytkowników Instagrama, dodając do nich hashtag #DWPickoftheDay – czytamy. Osoby, które tagują markę w swoich postach, mają więc szansę na to, że ich fotografia pojawi się na jej profilu. Stała kampania #DWPickoftheDay sprawia, że marka ma do dyspozycji wysokiej jakości content i jednocześnie daje użytkownikom poczucie należenia do pewnej społeczności – zauważa Ellen Borza.
Źródło: instagram.com/danielwellington/
Oprócz tego Daniel Wellington udostępnia mikroinfluencerom specjalne kody rabatowe, którymi ci mogą się dzielić ze swoimi fanami – pisze autorka.
La Croix
W kampanie z mikroinfluencerami angażują się oczywiście nie tylko marki modowe. Producent napojów La Croix jest jednym z najbardziej znanych przykładów marek, którym udało się osiągnąć sukces w kampaniach z mikroinfluencerami. Zamiast rywalizować z konkurencją za pomocą reklam telewizyjnych, marka uznała, że może wyróżnić się w mediach społecznościowych – czytamy. Jak zauważa autorka, dzięki tego rodzaju kampaniom udało jej się zwiększyć liczbę followersów z 5 do 77 tysięcy (obecnie marka ma 93,7 tys. obserwujących na Instagramie – przyp. red.).
Marka starała się angażować mikroinfluencerów do współpracy. W jednej ze swoich kampanii zaprosiła ich do stworzenia własnego drinka z wykorzystaniem produktów La Croix – pisze autorka. Influencerzy publikowali wówczas propozycje na swoich instagramowych profilach czy na blogach.
Źródło: instagram.com/amandacatherinedesigns
Ellen Borza wskazuje, że na współpracę z mikroinfluencerami powinny się zdecydować marki, które za cel stawiają sobie zaangażowanie fanów. Najłatwiejszym sposobem na odnalezienie autentycznych ambasadorów jest wyszukanie osób, które już znają dany brand i same chętnie mówią o nim w social mediach – sugeruje autorka. (pk)