Agencja On Board Think Kong (OBTK) nawiązała współpracę z Szymonem Janiakiem – ekspertem w zakresie personal brandingu i autorem książki „Od zera do milionera na LinkedIn – jak budować markę osobistą”, której patronem medialnym jest PRoto.pl. Publikacja ukaże się niebawem.
Razem chcą wspierać liderów w budowaniu skutecznej komunikacji na LinkedInie. W ramach współpracy agencja OBTK poszerza swoją ofertę szkoleniową.
Jak zwracają uwagę twórcy projektu, obecnie rola CEO i liderów wykracza poza zarządzanie firmą. Klienci, inwestorzy czy pracownicy coraz częściej oczekują od nich zajmowania stanowiska w istotnych sprawach społecznych i gospodarczych. Jak pokazują badania, nawet 75 proc. profesjonalistów i 82 proc. inwestorów wymaga od osób zajmujących kluczowe stanowiska w firmach wyrażania opinii na temat ważnych kwestii społecznych*. Jednocześnie aż 66 proc. liderów przyznaje, że nie czuje się wystarczająco przygotowanych do prowadzenia komunikacji na własnych kanałach społecznościowych**.
„Milczenie liderów w kluczowych momentach może mieć negatywne konsekwencje dla wizerunku marki. Dlatego tak ważne jest, aby nauczyć się świadomie i skutecznie komunikować” – zwraca uwagę Norbert Ofmański z OBTK. W odpowiedzi na ten problem agencja postanowiło połączyć siły z ekspertem od komunikacji na LinkedInie – Szymonem Janiakiem.
W ramach współpracy agencja wprowadza nową usługę dla liderów – szkolenie z prowadzenia skutecznej komunikacji na LinkedInie. Inicjatywa ma na celu wsparcie właścicieli firm i menedżerów w budowaniu autentycznej i skutecznej komunikacji. Program obejmuje takie tematy jak: opracowanie strategii personal brandingu, tworzenie angażujących treści, budowanie społeczności czy kryzysy wizerunkowe w sieci. W ramach szkolenia przewidziano również warsztaty oraz indywidualne doradztwo i analizę konta w serwisie. (kn)
* fticommunications.com
** fticonsulting.com, Walking the Tightrope – Navigating Societal Issues on Social Media, 23.09.2024