środa, 25 grudnia, 2024
Strona głównaAktualnościPraca 2014: stały feedback oraz zero pesymizmu

Praca 2014: stały feedback oraz zero pesymizmu

Majsterkowanie, rola generacji Millenials w biznesie oraz aktywni seniorzy – dominację tych trendów przewiduje Marian Salzman, CEO Havas PR w USA. W raporcie nie zabrakło także kwestii dotyczących ekonomii, geopolityki, socjologii czy biologii.

Majsterkowanie i eksperymentowanie zajęły pierwsze miejsca w corocznym raporcie. „Stare i bardzo wieloznaczne pojęcie hakerstwa objęło teraz również bardziej łagodne formy kombinowania, takie jak Lifehacker i HackingWork. Ten duch hakerstwa jest obecnie najbardziej widocznym trendem naszych czasów, w których ludzie borykają się z  całą masą problemów, takich jak trudności gospodarcze, polaryzacja polityczna, trudne kwestie społeczne i ochrona środowiska” – czytamy. Na drugim miejscu pojawiła się kwestia pieniędzy dawanych z poczucia winy. Okazuje się, że dotacje motywowane przerośniętym ego czy chęcią manifestacji swoich poglądów mogą przynieść wiele dobrego, np. dzięki innowacyjnym spółkom publiczno-prywatnym.

W nowym roku znaczące stanie się hyperconnectivity. „To powoduje, że małe, spójne państwa mogą mieć znaczący wpływ na inne kraje i to bez aspiracji do bycia potęgami. Przykład: kraje skandynawskie, Singapur i Hongkong” – czytamy w raporcie. Zmiany szykują się także dla osób 60+, których rzeczywistość („głodowe plany emerytalne”) zmusza do poszukiwania nowych, bardziej znaczących ról. Także miejsca pracy podążają za zmieniającym się światem. W 2014 r. normą stanie się – według przewidywań Marian Salzman – stały feedback, stabilna sieć kontaktów zawodowych oraz brak pesymizmu. Wzrost jakości treści odnotuje też telewizja, która coraz częściej oferuje seriale obyczajowe, które mają atrakcyjną i inteligentną fabułę.

Z jednej strony spędzamy wiele czasu przed monitorami i ekranami. „Dorosły Amerykanin spędza obecnie średnio nieco ponad 5 godzin dziennie, obcując z cyfrowymi urządzeniami multimedialnymi, oraz ponad 4,5 godziny, siedząc przez telewizorem”. Z drugiej strony – mobilizuje to do działań twórczych, czyli „rozkwit laboratoriów produkcyjnych,  „które dają wynalazcom, innowatorom, hakerom i  majsterkowiczom narzędzia do tworzenia najprzeróżniejszych idei i przedmiotów”.

Cały raport dostępny na stronie

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj