Szkoła Główna Handlowa w Warszawie w 2025 roku wprowadza nowy kierunek studiów podyplomowych – Women on Boards. Program Rozwoju Przywództwa Kobiet. Do 14 marca 2025 roku trwa nabór.
Dwusemestralne studia (160 godzin) mają na celu wsparcie kobiet w rozwijaniu wiedzy, umiejętności i pewności siebie, aby mogły skutecznie współtworzyć zrównoważony biznes oraz sprostać obecnym i przyszłym wyzwaniom zawodowym.
Program studiów został opracowany na podstawie polskich i zagranicznych badań nad przywództwem, w tym kobiet, osiągnięciach nauki oraz najlepszych praktykach zarządczych. Dzięki temu studia mają być praktycznym przewodnikiem po ścieżkach osobistego i zawodowego rozwoju.
„Feminizacja zarządów i rad nadzorczych to nie tylko rewindykacja należnych kobietom praw równościowych, ale też szansa na bardziej zrównoważone przywództwo i większą różnorodność kluczowych kompetencji, a w perspektywie na wyższą efektywność, skuteczność zarządczą i zaangażowanie pracujących” – mówi Lidia Deja, współorganizatorka studiów, wykładowczyni i członkini Rady Programowej.
„Różnorodności i szerzej DE&I sprzyja kontekst prawny związany z obowiązkami firm w obszarze ESG – wdrażanie polityk równościowych, raportowanie i monitorowanie – a także zbliżający się termin włączenia do polskiego prawa dwóch dyrektyw europejskich tj. o równowadze płci i przejrzystości płac” – dodaje ekspertka.
Jak podkreślają inicjatorzy kierunku, współczesne organizacje „mierzą się z głębokimi zmianami i potrzebują stałej aktualizacji wiedzy i zdywersyfikowanych kompetencji, a w rezultacie transformacyjnego przywództwa opartego o różnorodność i partnerstwo”.
Dla kogo jest ten program?
Studia skierowane są do kobiet, które myślą o awansie albo o nowej roli w firmie lub organizacji, a których ambicją jest rozwijać własne talenty i umacniać w otoczeniu trwałą i pozytywną zmianę. Mowa m.in. o przedstawicielkach średniej i wyższej kadry menedżerskiej (z co najmniej 3-letnim doświadczeniem na stanowisku kierowniczym lub w roli liderki projektu), właścicielkach firm, menedżerkach w organizacjach społecznych i pozarządowych lub instytucjach publicznych, kobietach w administracji samorządowej i rządowej, przedstawicielkach wolnych zawodów.
Zakres tematyczny studiów obejmuje takie zagadnienia jak: strategiczne przywództwo transformacyjne, kompetencje emocjonalne w zarządzaniu sobą, zarządzanie innymi: komunikacja i relacje oraz zmiany i projekty, budowanie marki osobistej i zarządzanie wizerunkiem.
Więcej informacji oraz szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie.
Zgłoszenia przyjmowane są do 14 marca 2025. Wtedy rozpoczną się zajęcia. (mb)