sobota, 21 grudnia, 2024
Strona głównaAktualności„Solidarnie dla transplantacji”. Ruszyła kampania Ministerstwa Zdrowia

„Solidarnie dla transplantacji”. Ruszyła kampania Ministerstwa Zdrowia

W piątek 26 października 2018 roku, w Dzień Donacji i Transplantacji, ruszyła kampania edukacyjno-informacyjna „Solidarnie dla transplantacji” Ministerstwa Zdrowia.

O starcie akcji resort poinformował na swojej stronie internetowej.

Kampania ma na celu zwiększenie dostępności leczenia przeszczepami w Polsce i przybliżenie się do europejskich wskaźników w zakresie liczby dokonywanych transplantacji. Żeby osiągnąć ten cel, zaplanowano działania edukacyjno-informacyjne, które mają zwiększyć społeczne poparcie dla transplantacji jako metody leczenia. 

Jak czytamy na stronie MZ, organizatorzy kampanii stawiają na solidarność, ponieważ, jak powiedział Sławomir Gadomski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, „leczenie za pomocą przeszczepów jest możliwe tylko przy współpracy wielu osób, w tym: dawcy, biorcy i specjalistów”. „Tak więc każdy z nas jest częścią tej metody – każdy z nas może okazać się potrzebującym biorcą, każdy z nas może zostać dawcą” – podkreślił.

Dlatego też organizatorzy kampanii w Dzień Donacji i Transplantacji zachęcali w portalach społecznościowych do nałożenia na facebookowym profilu nakładki bądź też zmiany zdjęcia profilowego na grafikę z napisem „Solidarnie dla transplantacji”. Opublikowano w ten dzień również spot promujący akcję.

„Solidarnie dla transplantacji” jest kontynuacją i rozwinięciem kampanii pod hasłem „Zgoda na życie” realizowanej od 2015 roku. Jak czytamy na stronie zgodanazycie.pl, w ramach akcji „Solidarnie dla transplantacji” prowadzone będą działania takie jak kampania reklamowa w mass mediach, działania edukacyjne w szkołach, na uniwersytetach i w seminariach duchownych, spotkania ze specjalistami, wystawy, wydarzenia związane z „Biegiem po nowe życie”, współpraca z samorządami. Działania będą realizowane do końca 2020 roku.

Kampania realizowana jest przez agencję reklamową Fabryka Komunikacji Społecznej na zlecenie Ministerstwa Zdrowia w ramach Narodowego Programu Rozwoju Medycyny Transplantacyjnej.

Na stronie zgodanazycie.pl zamieszczone zostały szczegóły dotyczące transplantacji, o tym kim i jak można zostać dawcą, jakie są rodzaje przeszczepów, jak wygląda proces oczekiwania na przeszczep, a także jak wyglądała historia polskiej medycyny transplantacyjnej. (pm)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj