poniedziałek, 20 stycznia, 2025
Strona głównaAktualnościTikTok z kolejnymi działaniami przeciwko nękaniu i nienawiści

TikTok z kolejnymi działaniami przeciwko nękaniu i nienawiści

TikTok ogłosił wprowadzenie nowych rozwiązań, które mają służyć zwalczaniu obraźliwych i nienawistnych treści. Pomóc mają w tym m.in. możliwość filtrowania komentarzy czy wyciszania nieuprzejmych uczestników live’a – opisuje serwis w swoim biurze prasowym.

TikTok zauważa, że nękanie jest obszarem, który bywa dość trudny do wykrycia. Jego prawidłowe moderowanie jest wymagające ze względu na bardzo zróżnicowany kontekst, ponieważ zachowania te mogą mieć bardzo osobisty charakter. Serwis przekazuje, że w związku z tym, by lepiej egzekwować zasady, regularnie prowadzi szkolenia zespołu dotyczące tego, jak poprawnie zweryfikować sformułowania, które mogą okazać się dla kogoś krzywdzące. Eksperci ds. praw obywatelskich, równości i integracji edukują moderatorów na temat wykrywania nieświadomych uprzedzeń – czytamy w komunikacie prasowym.

Poza usuwaniem niewłaściwych treści użytkownicy mają też możliwość dostosowania korzystania z aplikacji do własnych potrzeb za pomocą narzędzi pomagających w filtrowaniu komentarzy pod ich filmami, usuwaniu lub zgłaszaniu wielu komentarzy jednocześnie oraz zbiorczego blokowania kont. TikTok dodał także podpowiedzi, które zachęcają korzystających z aplikacji do rozważenia, czy komentarze, które zamierzają opublikować, nie zawierają niczego niemiłego ani obraźliwego.

Serwis dodał nową funkcję, która daje gospodarzowi lub wyznaczonemu przez niego pomocnikowi możliwość wyciszenia niemiłego widza na kilka sekund lub minut podczas trwania relacji na żywo. Prowadzący transmisje mogą również wyłączyć komentarze lub ograniczać potencjalnie szkodliwe wpisy za pomocą filtra słów.

TikTok, jako uczestnik Międzynarodowego Forum Pamięci o Holokauście i Zwalczania Antysemityzmu, dokłada wszelkich starań, aby tłumić antysemickie treści. Aplikacja deklaruje swoją otwartość na współpracę z organizacjami pozarządowymi, aby te mogły wykorzystać potencjał serwisu do działań edukacyjnych na temat Holokaustu i współczesnego antysemityzmu.

Między kwietniem a czerwcem 2021 roku z TikToka globalnie usunięto ponad 81 mln filmów za naruszenie wytycznych polityki bezpieczeństwa. Serwis podaje, że stanowi to mniej niż 1 proc. wszystkich filmów przesłanych na TikTok. Aż 93 proc. z tych materiałów została zidentyfikowana i usunięta w ciągu 24 godzin, a 94,1 proc. jeszcze przed zgłoszeniem przez użytkownika. Znaczna większość tych treści (87,5 proc.) nie miała jeszcze żadnych wyświetleń – wynika z opublikowanego przez TikTok 13 października 2021 roku globalnego Raportu Egzekwowanie Zasad Społeczności. (as)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj