piątek, 8 listopada, 2024
Strona głównaCase studiesColorful Communities: Jak wyglądało upiększanie społeczności lokalnych na całym świecie?

Colorful Communities: Jak wyglądało upiększanie społeczności lokalnych na całym świecie?

TŁO: kolor może wiele zmienić

W każdej społeczności kolor może zmienić sposób, w jaki ludzie myślą i jak czują się w swoim otoczeniu – szara sala lekcyjna może stać się inspirującym płótnem do nauki uczniów, zimny, instytucjonalny oddział szpitalny może być dla pacjentów źródłem ciepła i komfortu, a ponury sierociniec, bezpiecznym, wesołym domem. W rękach oddanych wolontariuszy farba PPG może zmienić życie lokalnych społeczności, dzięki programowi Colorful Communities. Dlatego ideą przedsięwzięcia jest tworzenie na całym świecie wyjątkowych, kolorowych miejsc przy wykorzystaniu produktów PPG.

CEL: wspieranie lokalnych społeczności

Celem programu Colorful Communities jest chronienie i upiększanie okolic biur i zakładów PPG na całym świecie. Za sprawą programu wolontariusze PPG poświęcają swój czas i używając produktów PPG przekształcają lokalne społeczności – od malowania sal lekcyjnych, przez nadawanie kolorów oddziałom położniczym, aż po renowację placów zabaw. Od 2015 roku PPG ukończyło ponad 235 projektów Colorful Communities, które objęły swym zasięgiem więcej niż 5,3 mln osób w 36 krajach. Wszędzie, gdzie PPG prowadzi swoją działalność operacyjną, można znaleźć takie miejsca, jak szkoły, szpitale czy organizacje, które służą lokalnym społecznościom. Dla niektórych osób są to jedyne miejsca, w których mogą uzyskać pomoc. Mając świadomość ogromu pracy, jaka jest w nich wykonywana na rzecz potrzebujących oraz częstych problemów, z którymi te osoby się borykają, firma PPG postanowiła wspierać je w wyjątkowy sposób – wykorzystując pasję pracowników PPG do pomagania innym.

Każdy projekt realizowany w ramach PPG Colorful Communities opiera się na kluczowych elementach, takich jak: zaangażowanie pracowników PPG w charakterze wolontariuszy, wykorzystanie produktów PPG do odnawiania obiektów, pokrycie kosztów związanych z pracami modernizacyjnymi oraz współpraca z organizacją non-profit lub instytucją publiczną. Wszelkie inicjatywy podejmowane w ramach programu Colorful Communities powstają dzięki wspólnej decyzji lokalnych jednostek PPG w Polsce, PPG Foundation oraz głównej siedziby PPG w Pittsburghu. Praca wolontariuszy odbywa się w ramach standardowego czasu pracy. Ich zaangażowanie ma dla projektu kluczowe znaczenie, ponieważ to oni wspólnymi siłami wykonują większość prac renowacyjnych.

EFEKTY: pięć wyjątkowych projektów w Polsce

Do tej pory firma PPG zrealizowała pięć projektów (w kluczowych, z punktu widzenia organizacji lokalizacjach). Projekty zrealizowane w ramach PPG Colorful Communities w naszym kraju:

1. Plac zabaw w Cieszynie

Pierwsza rewitalizacja w Polsce polegała na modernizacji oraz rozbudowie znajdującego się w pobliżu fabryki PPG w Cieszynie placu zabaw – miejsca istotnego w życiu społeczności lokalnej. W pracach renowacyjnych wzięło udział prawie 30 wolontariuszy PPG, którzy mieli do dyspozycji m.in. produkty firmy – farby marki Dekoral. PPG przekazała na odnowę placu zabaw 14 tys. dol.   

2. Festiwal MurArt! w Cieszynie

W ramach drugiej inicjatywy PPG Colorful Communities firma, wspólnie z Urzędem Miasta Cieszyn, włączyła się w organizację pierwszego festiwalu murali w  Polsce – MurArt. Przez dwa dni 20 wolontariuszy PPG, wraz ze zdolnymi artystami, wykonywało w mieście murale, które nadały miastu nowych barw. PPG przekazało na realizację projektu 10 tys. dol. oraz ponad 60 l farby marek PPG – Sigma Coatings oraz akcesoria malarskie Dekoral Gold.

3. Kącik Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej Samarytanin/Wrocław, Polska

W ramach trzeciej edycji akcji, PPG podjęło współpracę z Fundacją Jolanty Kwaśniewskiej Porozumienie Bez Barier, w celu stworzenia Kącika Babci i Dziadka w Domu Pomocy Społecznej Samarytanin we Wrocławiu. W rewitalizacji wzięło udział 40 wolontariuszy PPG, którzy wykorzystali ponad 200 l farb.

4. Park kieszonkowy we Wrocławiu

Projekt polegał na stworzeniu we Wrocławiu parku kieszonkowego. Partnerem akcji było Towarzystwo Przyjaciół Oporowa, dzielnicy, w której znajduje się park. Autorką koncepcji parku kieszonkowego jest prof. Alina Drapella-Hermansdorfer z Zakładu Kształtowania Środowiska na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej, natomiast pomysł stworzenia parku kieszonkowego na Oporowie powstał z inicjatywy Sebastiana Lorenca, wiceprezydenta Wrocławia.

5. Odnowienie Zespołu Szkół Samochodowych w Łodzi

Firma PPG wsparła Zespół Szkół Samochodowych w Łodzi, dzięki doposażeniu stanowisk dydaktycznych dla lakierników samochodowych, a także przeprowadziła renowację i docieplenie elewacji budynku i pracowni samochodowej.

PODSUMOWANIE

Inwestując w projekty edukacyjne, PPG przyczynia się do wzrostu umiejętności wykwalifikowanych pracowników i rozwoju przyszłych innowatorów w obszarach związanych z produkcją i tworzeniem materiałów do pokrywania powierzchni. Dodatkowo umożliwia swoim pracownikom zwiększenie ich zaangażowania w sprawy, które są dla nich ważne. Korzyści ze współpracy z lokalną społecznością dla PPG, to zacieśnianie więzi, budując przy tym wizerunek dobrego sąsiada i pokazując, że obydwie strony mogą wiele zyskać na wzajemnym wsparciu.

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj